Młynek moździerzowy PULVERISETTE 2

FRITSCH GmbH Mahlen und Messen
Producent: FRITSCH GmbH Mahlen und Messen

Młynek moździerzowy PULVERISETTE 2 jest młynkiem o uniwersalnym zastosowaniu do rozdrabniania na sucho i na mokro do analitycznej, wielkości ziaren. Przy syntezie służy on do mieszania i ujednorodniania suchych próbek, emulsji lub past.

Młynek rozdrabnia zarówno nieorganiczne jak i organiczne dla potrzeb analizy kontroli jakości lub badania materiałów takich jak: rudy, węgiel, koks, popioły, nawozy, barwniki, pestycydy, sole, środki piorące, żywice, skały, kalcyty, kwarc, krzemiany, piasek, szkliwo, szkło, porcelana, szamota, spieki, iły, gleby, liście roślin, cukierki, żelatyna, przyprawy, drożdże, wyroby mączne, żużel, boksyt, drażetki, tabletki, pasty, gips, wapno, klinkier, cement itp.

Podobnie jak w moździerzu ręcznym rozdrabnianie w młynku moździerzowym następuje poprzez nacisk i tarcie. W młynku moździerzowym w przeciwieństwie do moździerza ręcznego, napędzana jest misa moździerza a oś obrotowo ułożyskowanego tłuczka (gniotownika) jest osadzona przesuwnie w płaszczyźnie poziomej.

Stosunkowo duży gniotownik powoduje szybkie i równomierne zgniecenie i roztarcie próbki. Silnie klejące się lub przywierające materiały mogą być rozdrabniane w zawiesinie przez dodanie cieczy.

Ciecz może być dodawana również w czasie mielenia. Próbka zabierana jest poprzez napędzaną misę moździerzową, odrywana od ścianki moździerza przez zgarniacz, odwracana jak przez pług i ponownie doprowadzana do gniotownika.

W odróżnieniu od zazwyczaj płytkich moździerzy ręcznych, przestrzeń mielenia głębokiej misy moździerza jest zamknięta i za pomocą gumowej uszczelki wargowej uszczelniona. Dzięki temu mielenie odbywa się praktycznie bez strat.

Nastawialne, czas mielenia i nacisk gniotownika, zapewniają powtarzalne warunki rozdrobnienia – przy czym postęp mielenia można obserwować przez wziernik.

 

Zasada pracy Tarcie
Rodzaj materiału (patrz tabela materiałów) średnio-twardy, kruchy, wilgotny, czuły na temperaturę
Maks. uziarnienie początkowe (zależy od rodzaju materiału) 8 mm
Min. ilość próbki 30 ml
Maks. wydajność (zależna od materiału i uziarnienia końcowego) 150 ml
Uziarnienie końcowe 10-20 µm
Podawanie Porcjami
Narzędzia rozdrabniające Moździerz z pistlem
Tworzywa narzędzia mielących Agat, korund, porcelana, cyrkon, stal nierdzewna, stal hartowana, węglik wolframu
Obroty wirnika 70/80 rpm
Dane elektryczne 230/240 V/1~, 50-60 Hz, 300 W
Moc silnika w odniesieniu do VDE0530,EN60034 0,18 kW
Waga 24 kg
Wymiary: szerokość x głębokość x wysokość Urządzenie nastołowe: 31 x 46 x 41 cm

 

Wyślij zapytanie dotyczące tego produktu.